Je LinkedIn-statistieken tonen een betrokkenheidspercentage van 3,75 procent. Een externe tool rekent voor hetzelfde bericht 4,8 procent uit, het maandrapport noemt 3 procent. En in Google Analytics staat een engagementpercentage van 62 procent. Vier getallen met bijna dezelfde naam, en ze meten alle vier iets anders.
In dit artikel halen we de twee betekenissen van engagement rate uit elkaar. Je leest hoe je de engagement rate berekent op social media, met een rekenvoorbeeld en een calculator, en wat het engagementpercentage in GA4 precies telt. Je leest wat een goede waarde is op basis van twee benchmarks die we hebben gecontroleerd, van Quid en Socialinsider, waar je het getal vindt in GA4, LinkedIn, Instagram, Meta Ads Manager en Google Ads, en hoe je het verhoogt zonder trucjes. De definities komen uit de documentatie van Google, LinkedIn en Instagram zelf. Bij Viralistic zien we engagement als een signaal onderweg. Wat telt, is wat erachter komt: aanvragen, de kwaliteit daarvan en wat een nieuwe klant kost.
Wat is engagement rate?
Engagement rate is het percentage van je publiek dat actief iets doet met wat je publiceert. Engagement betekent betrokkenheid, en in het Nederlands kom je dezelfde maat tegen als engagementpercentage, betrokkenheidspercentage, interactiepercentage of engagement ratio. Een like, een reactie, een gedeeld bericht, een opgeslagen post en een klik zijn allemaal engagement. Iemand die je bericht ziet en doorscrolt, telt niet mee.

Het lastige is dat de term in twee werelden wordt gebruikt die weinig met elkaar te maken hebben. Op social media is de engagement rate het aantal interacties gedeeld door een basis, zoals je volgers. In Google Analytics 4 is het engagementpercentage het aandeel bezoeken aan je website dat langer duurde dan 10 seconden, een belangrijke gebeurtenis had of meer dan één pagina besloeg. Een engagement rate van 5 procent per volger op Instagram ligt ruim boven de mediaan van merken. Een engagementpercentage van 5 procent in GA4 betekent dat vrijwel niemand op je site blijft. Houd de twee dus strikt gescheiden.
| Waar | Wat telt als engagement | Gedeeld door | Naam in de tool |
|---|---|---|---|
| Social media in het algemeen | Likes, reacties, shares, saves en vaak klikken | Volgers, bereik of weergaven | Engagement rate |
| LinkedIn-pagina | Klikken, reacties, opmerkingen en reposts | Weergaven | Betrokkenheidspercentage |
| Google Analytics 4 | Een sessie van meer dan 10 seconden, met een belangrijke gebeurtenis of met 2 of meer pagina’s | Alle sessies | Engagementpercentage |
| Google Ads | Per advertentietype, bijvoorbeeld 10 seconden van een videoadvertentie kijken of klikken | Vertoningen | Engagementpercentage |
Hieronder werken we beide betekenissen uit: eerst social media, daarna GA4.
Engagement rate berekenen op social media
Je berekent de engagement rate op social media door het aantal interacties op een bericht te delen door een basis en de uitkomst met 100 te vermenigvuldigen. De formule is altijd dezelfde, alleen de basis verschilt.
Engagement rate = (interacties ÷ basis) × 100
Welke basis je kiest, hangt af van de vraag die je wilt beantwoorden. Volgers zijn de standaard in benchmarkrapporten, omdat je die ook van andermans account kunt zien. Daarmee vergelijk je accounts met elkaar. Bereik, het aantal unieke mensen dat je bericht zag, laat zien hoe sterk een bericht was bij wie het echt zag. Dat is meestal de eerlijkste maat voor je eigen content, want je volgers zien lang niet alles wat je plaatst. Weergaven, ook wel impressies of views, tellen elke keer dat je bericht in beeld kwam, ook als dezelfde persoon het twee keer zag. LinkedIn en Google Ads rekenen per weergave.
Rekenvoorbeeld: één bericht, vier uitkomsten
Een adviesbureau plaatst een bericht op zijn LinkedIn-pagina. De pagina heeft 4.000 volgers. Het bericht bereikt 2.500 leden en komt 3.200 keer in beeld. Het krijgt 60 likes en andere reacties, 8 opmerkingen, 4 reposts en 48 klikken: samen 120 interacties. Dit is een rekenvoorbeeld, geen klantcase.
| Methode | Som | Engagement rate |
|---|---|---|
| Per volger | 120 ÷ 4.000 × 100 | 3,0% |
| Per bereik | 120 ÷ 2.500 × 100 | 4,8% |
| Per weergave, zoals LinkedIn rekent | 120 ÷ 3.200 × 100 | 3,75% |
| Per weergave, zonder klikken | 72 ÷ 3.200 × 100 | 2,25% |
Hetzelfde bericht scoort dus 2,25 procent, 3 procent, 3,75 procent of 4,8 procent, afhankelijk van de rekenmethode. Het verschil tussen 3,75 en 2,25 procent zit volledig in de klikken. LinkedIn telt die in zijn betrokkenheidspercentage mee, veel externe tools en calculators niet. Vraag bij elk percentage daarom eerst hoe het is berekend.
Met de calculator hieronder reken je het uit voor je eigen bericht. De standaardwaarden komen uit het voorbeeld.
- Engagement rate per volger
- 3,00%
- Engagement rate per bereik
- 4,80%
- Engagement rate per weergave
- 3,75%
Je invoer klopt. Vergelijk dit bericht met je eigen gemiddelde, berekend met dezelfde methode.
Welke interacties tel je mee?
Niet elke interactie zegt evenveel. Een like kost een halve seconde, een reactie typen of een bericht delen vraagt moeite. Instagram beschrijft in zijn eigen uitleg over hoe de rangschikking werkt welke acties het voorspelt. In de feed kijkt Instagram vooral naar de kans dat iemand een paar seconden bij een bericht blijft, reageert, liket, deelt en op de profielfoto tikt. In Verkennen (Explore) wegen likes, opslaan en delen het zwaarst. Bij Reels voorspelt Instagram onder meer of iemand een reel doorstuurt en helemaal afkijkt.
Engagement is daarmee ook brandstof voor bereik: hoe vaker en sneller mensen op een bericht reageren, hoe meer mensen het te zien krijgen. Tel in je eigen analyse minstens likes, reacties, shares en saves mee, en noteer of je klikken meetelt. Kijk daarnaast naar wat geen formule vangt: privéberichten, profielbezoeken en klikken naar je website. Voor een dienstverlener kan een opdracht in een privébericht beginnen, zonder dat het percentage er iets van laat zien.
Zo verschilt de engagement rate per platform
Elk platform toont andere ruwe cijfers, dus ook de praktische formule verschilt. Zo rekenen wij per kanaal.
| Platform | Wat het platform toont | Hoe je rekent |
|---|---|---|
| Weergaven, bereik en interacties in Insights, maar geen kant-en-klaar percentage | Interacties ÷ bereik voor je eigen berichten; ÷ volgers om accounts te vergelijken | |
| TikTok | Weergaven, likes, reacties en shares per video | Interacties ÷ weergaven, omdat video’s vaak ver buiten je volgers komen |
| LinkedIn-pagina | Een eigen betrokkenheidspercentage: klikken, reacties, opmerkingen en reposts ÷ weergaven | Gebruik het cijfer van LinkedIn, en onthoud dat klikken erin zitten |
| Facebook-pagina | Bereik en interacties per bericht | Reacties, opmerkingen en shares ÷ bereik, of ÷ volgers om met Quid te vergelijken |
Benchmarkrapporten en openbare calculators gaan vaak nog een stap verder en tellen alleen likes en reacties, omdat alleen die van buitenaf zichtbaar zijn. De Instagram-benchmark van Socialinsider werkt zo. Noteer dus welke interacties je meetelt, anders zijn je eigen maandcijfers niet meer met elkaar te vergelijken.
Engagement rate in GA4: het engagementpercentage
In Google Analytics 4 is de engagement rate het percentage sessies met engagement. Het meet dus geen interacties met een bericht, maar of bezoekers op je website iets doen. Volgens de Analytics-help van Google is een sessie met engagement een sessie die aan minstens één van deze voorwaarden voldoet:
- De sessie duurt langer dan 10 seconden.
- De sessie heeft een belangrijke gebeurtenis, zoals een verstuurd contactformulier.
- De bezoeker bekijkt 2 of meer pagina’s of schermen.
Engagementpercentage = (sessies met engagement ÷ alle sessies) × 100
Het bouncepercentage is in GA4 precies het omgekeerde: het aandeel sessies zonder engagement. Samen zijn ze altijd 100 procent. In de Nederlandse interface heet de statistiek engagementpercentage, in sommige rapporten ook betrokkenheidspercentage.
Een rekenvoorbeeld. Een dienstpagina krijgt in een maand 2.000 sessies. Bij 1.240 daarvan bleef de bezoeker langer dan 10 seconden, klikte hij door naar een andere pagina of verstuurde hij een formulier. Het engagementpercentage is 1.240 ÷ 2.000 × 100 = 62 procent, het bouncepercentage dus 38 procent. Google geeft zelf het omgekeerde voorbeeld: iemand leest minder dan 10 seconden, klikt nergens op en vertrekt. Die sessie telt niet als sessie met engagement.
Twee details bepalen hoe je dit getal leest. De drempel van 10 seconden is een standaardinstelling: je kunt hem verhogen in de tag-instellingen van je webdatastream. Elke wijziging maakt je cijfers van voor en na die datum onvergelijkbaar, dus verander hem hooguit één keer en noteer wanneer. Daarnaast maakt elke belangrijke gebeurtenis een sessie automatisch tot sessie met engagement. Markeer je een gebeurtenis die bijna altijd afgaat, zoals scrollen, dan stijgt je percentage zonder dat er iets verandert. Alleen gebeurtenissen als first_visit en session_start sluit Google uit, ook als ze als belangrijke gebeurtenis zijn gemarkeerd. Wil je zien wat de sessies met engagement op een pagina opleveren aan aanvragen, gebruik dan de calculator in ons artikel over het bouncepercentage.
Wat is een goede engagement rate?
Een goede engagement rate bestaat niet als één getal. Hij hangt af van het platform, de rekenmethode, de grootte van je account en je branche. Lijstjes als “1 tot 3 procent is gemiddeld, boven de 6 procent is uitstekend” noemen zelden een bron of een formule, en zonder die twee zegt een percentage weinig.
De grootste benchmark die we konden controleren, is het 2026 Social Media Industry Benchmark Report van Quid, het rapport dat marketeers kennen van Rival IQ. Quid rekent per volger: alle interacties gedeeld door het aantal volgers. Per branche kiest het 150 bedrijven willekeurig en neemt het de mediaan, over 18 branches. TikTok komt uit op 2,01 procent per bericht, Instagram op 0,30 procent (een jaar eerder nog 0,36 procent), YouTube op 0,21 procent en X op 0,03 procent. Facebook bleef volgens Quid stabiel. Zo verhouden de platforms zich tot elkaar.
| Engagement rate per volger | |
|---|---|
| TikTok | 2,01% |
| 0,30% | |
| YouTube | 0,21% |
| X | 0,03% |
Bron: Quid (voorheen Rival IQ), 2026 Social Media Industry Benchmark Report, 150 bedrijven per branche.
Wat betekent dat voor jou? Rekent je tool per volger en haal je op Instagram 1 procent, dan zit je ruim drie keer boven de mediaan van merken. Haal je op TikTok 1 procent, dan zit je eronder. Rekent je tool per bereik, dan liggen je cijfers vanzelf hoger, omdat je bereik meestal kleiner is dan je aantal volgers. Leg dus nooit een percentage per bereik naast een benchmark per volger.
Een tweede dataset laat zien hoeveel de methode uitmaakt. Socialinsider analyseerde 67,5 miljoen berichten van 579.000 Instagram-merkaccounts en telt alleen likes en reacties per volger, gemiddeld per bericht. Het Instagram-gemiddelde over 2025 komt daar uit op 0,48 procent, ruim boven de mediaan van 0,30 procent bij Quid, omdat een gemiddelde zich laat optrekken door een kleine groep sterke accounts. Carrousels scoorden het hoogst met 0,55 procent, gevolgd door Reels met 0,52 procent en losse foto’s met 0,37 procent.
En op LinkedIn?
LinkedIn ontbreekt in het rapport van Quid, maar Socialinsider meet het wel. In zijn LinkedIn-benchmarks van 2026 haalden bedrijfspagina’s in 2025 gemiddeld een engagement rate van 5,20 procent per weergave, gemeten over 2,45 miljoen berichten van 26.000 pagina’s. Documentberichten (pdf’s die als carrousel worden getoond) scoorden het hoogst met 7,00 procent, berichten met een link het laagst met 3,25 procent. Socialinsider telt reacties, opmerkingen en shares. LinkedIn telt in zijn eigen betrokkenheidspercentage ook de klikken mee, dus hetzelfde bericht scoort in je paginastatistieken hoger dan volgens de methode van Socialinsider.
Het betrouwbaarste ijkpunt blijft je eigen gemiddelde. Neem de berichten van de afgelopen drie maanden, reken ze met dezelfde methode uit en noteer de mediaan. Een bericht dat daar duidelijk boven zit, verdient een korte analyse: wat was het onderwerp, het format, het moment?
Een goed engagementpercentage in GA4
Ook voor GA4 bestaat geen universeel goed percentage. Een blogartikel dat in één keer antwoord geeft, heeft vanzelf meer korte bezoeken dan een prijspagina. GA4 heeft wel een eerlijkere vergelijking ingebouwd: benchmarking. Daarmee zie je je engagementpercentage naast dat van een referentiegroep van vergelijkbare bedrijven in je branche, met de mediaan en de bandbreedte tussen het 25e en het 75e percentiel. De gegevens worden elke 24 uur ververst en gaan terug tot 30 mei 2024. Voorwaarde is dat in je accountinstellingen de optie Bijdragen aan modellering en zakelijke inzichten aanstaat. Kies de referentiegroep met zorg. Een advocatenkantoor dat zich vergelijkt met online communities, leert er niets van.
Waar vind je de cijfers in je tools?
Elke tool toont engagement op zijn eigen manier en onder een eigen naam. Dit overzicht helpt je de cijfers te vinden en goed te lezen.
| Tool | Waar je het vindt | Naam van de statistiek | Waar je op let |
|---|---|---|---|
| GA4 | Rapporten > Acquisitie > Verkeersacquisitie | Sessies met engagement, engagementpercentage | Standaard per kanaal; in andere detailrapporten voeg je de statistiek zelf toe |
| LinkedIn-pagina | Contentstatistieken van je pagina | Betrokkenheidspercentage | Interacties per weergave, inclusief klikken |
| Insights van je professionele account | Weergaven, bereik en interacties | Het percentage reken je meestal zelf uit; sinds 2025 weergaven in plaats van impressies | |
| Meta Ads Manager | Kolommen in je advertentieoverzicht | Post engagement | Telt ook korte videoweergaven en klikken mee |
| Google Ads | Kolommen > Prestaties | Engagements, engagementpercentage, gemiddelde CPE | Wat een engagement is, verschilt per advertentietype |
In GA4 zie je in het rapport Verkeersacquisitie per kanaal hoeveel sessies engagement hadden. Wil je het per landingspagina zien, dan voeg je de statistiek zelf toe aan een detailrapport. Daarvoor heb je de rol Bewerker of Beheerder nodig. Heb je GA4 aan Google Ads gekoppeld, dan kun je in Google Ads ook de kolom % sessies met engagement (GA4) toevoegen. Zo zie je per campagne of de klikken die je betaalt bezoekers opleveren die blijven.
In Google Ads zelf is een engagement iets anders dan een klik. Volgens de Google Ads-help telt bijvoorbeeld het kijken van minstens 10 seconden van een videoadvertentie, of de hele video als die korter is. Het engagementpercentage is het aantal engagements gedeeld door het aantal vertoningen, en de gemiddelde CPE is wat je per engagement betaalt.
Meta Ads Manager verdient een waarschuwing. De kolom Post engagement telt volgens de definitie van Meta veel meer dan reacties en shares: ook videoweergaven van 3 seconden, fotoweergaven, linkklikken en profielklikken. Een advertentie met video komt daardoor al snel op een indrukwekkend getal dat weinig zegt. Bij campagnes met het doel Engagement is de standaarddoelstelling voor interactie met je advertentie inmiddels Interactions, en die telt alleen likes en reacties, opmerkingen, shares en saves.
Zo verhoog je je engagement rate
Je verhoogt je engagement rate door content te maken waar je doelgroep iets mee wil. Om reacties vragen helpt zelden. In de praktijk begint het bijna altijd een stap eerder dan bij de content zelf.

- Maak je boodschap helder voordat je meer gaat posten. Kun je in één zin zeggen voor wie je er bent en welk probleem je oplost, dan herkent je doelgroep zich in je berichten. Dat is het werk van een brandscript.
- Zet het belangrijkste in de eerste regel. Daar beslist iemand of hij stopt met scrollen.
- Geef iets wat het bewaren waard is, zoals een rekenvoorbeeld, een checklist of een eerlijke afweging. Opslaan en delen zijn de sterkste signalen die je kunt krijgen. In de Instagram-cijfers van Socialinsider over 2025 werden carrousels het vaakst opgeslagen bij merken met meer dan 10.000 volgers.
- Stel een vraag die je doelgroep echt wil beantwoorden, en reageer zelf op elke reactie, liefst dezelfde dag.
- Laat je website waarmaken wat het bericht of de advertentie belooft. Google geeft voor een laag engagementpercentage zelf hetzelfde advies: kijk of de pagina aansluit op de marketing die mensen erheen stuurt, en of er een makkelijke volgende stap is.
- Test in plaats van te gokken. Verander per periode één ding, zoals het format of de opening, en vergelijk met je eigen gemiddelde. Op je website doe je dat met een A/B-test.
Voor je website telt ook het technische fundament. Een pagina die traag laadt, verliest bezoekers voordat de 10 seconden om zijn. Hoe je meer haalt uit de bezoekers die je al hebt, lees je in onze gids over conversie optimalisatie. Hoe je bepaalt waarover je publiceert en voor wie, staat in ons artikel over contentstrategie.
Van engagement naar aanvragen: meten wat telt
Engagement rate is een signaal halverwege. Het vertelt je of je aandacht vasthoudt, niet of die aandacht klanten oplevert. Daarom staat de engagement rate in ons overzicht van marketing-KPI’s bij bekendheid, en niet bij resultaat. Zo verhoudt hij zich tot de cijfers eromheen.
| Statistiek | Wat het meet | Relatie met engagement rate |
|---|---|---|
| CTR | Klikken gedeeld door vertoningen | Op LinkedIn zitten klikken in het betrokkenheidspercentage; de CTR toont ze apart |
| Bouncepercentage | Sessies zonder engagement | In GA4 precies 100 procent min het engagementpercentage |
| Conversieratio | Sessies of bezoekers die converteren | Laat zien of betrokken bezoekers ook iets doen |
| Kosten per lead | Advertentiekosten per aanvraag | Vertelt wat betrokkenheid je uiteindelijk kost |
| ROAS | Omzet per euro advertentiekosten | Het resultaat waar engagement bij een webshop toe moet leiden |
Bij Viralistic sturen we daarom niet op engagement. We meten wat ertoe doet voor je bedrijf: hoeveel aanvragen er binnenkomen, hoe goed ze zijn en wat een nieuwe klant kost. Engagement gebruiken we om te begrijpen waarom die cijfers bewegen. Een LinkedIn-bericht met een bescheiden percentage dat drie gesprekken met de juiste mensen oplevert, is meer waard dan een bericht dat viraal gaat bij een publiek dat nooit klant wordt.
Die volgorde geldt ook voor je budget. Eerst het fundament: een heldere boodschap vanuit een brandscript, een snelle website waarop de meting klopt, en vindbaarheid in Google en in AI-antwoorden. Pas als dat staat, zetten we betaalde campagnes in, als accent bovenop een gezonde basis. Een advertentie met veel post engagement die mensen naar een website stuurt die ze laat gaan, is geld dat wegloopt. Hoe adverteren werkt en wanneer het loont, lees je in ons artikel over SEA en Google Ads.
Veelgemaakte fouten
De meeste fouten met engagement rate komen neer op twee dingen: getallen vergelijken die anders zijn berekend, en betrokkenheid verwarren met resultaat.
| Fout | Waarom het misgaat | Wat je beter doet |
|---|---|---|
| Percentages vergelijken die anders zijn berekend | Per volger, per bereik en per weergave geven voor hetzelfde bericht een andere uitkomst | Kies per kanaal één methode en noteer welke |
| Alleen naar likes kijken | Een like kost een halve seconde; reacties, shares en saves zeggen meer | Bekijk reacties, shares en saves apart in je analyse |
| Post engagement in Meta lezen als betrokkenheid | Ook videoweergaven van 3 seconden en klikken tellen mee | Kijk naar interacties en naar wat er daarna op je website gebeurt |
| Om interactie vragen met “like als je het eens bent” | Je krijgt reacties zonder betekenis van mensen die nooit klant worden | Stel een vraag die je doelgroep echt wil beantwoorden |
| In GA4 een veelvoorkomende gebeurtenis als belangrijk markeren | Elke sessie met een belangrijke gebeurtenis telt als sessie met engagement, dus je percentage stijgt vanzelf | Markeer alleen acties met waarde, zoals een aanvraag of boeking |
| Een hoge engagement rate vieren zonder aanvragen | Betrokkenheid is een tussenstap, geen resultaat | Leg engagement per kanaal naast aanvragen en hun kwaliteit |
Hoe wij helpen
Bij Viralistic beginnen we met de vraag wat je marketing moet opleveren, en richten we de meting daarop in. In GA4 zorgen we dat aanvragen, telefoonklikken en boekingen als belangrijke gebeurtenis tellen, zodat je engagementpercentage iets betekent. Op social media kiezen we per kanaal één rekenmethode en een eigen basislijn, en rapporteren we engagement naast wat er echt binnenkomt. De engagement rate vertelt of je aandacht vasthoudt. Aanvragen vertellen of die aandacht iets oplevert.
Ontbreekt er een bouwsteen in het fundament, dan zeggen we dat eerlijk en is dat de eerste stap. Is de basis gezond en wil je meer, dan bouwen we campagnes in Google Ads en Meta Ads op je brandscript, testen we eerst breed en beslissen we samen waar het budget naartoe gaat. Lees hoe dat werkt in onze marketingaanpak. Eén strateeg houdt de regie, en een mens controleert elk stuk werk, ook als AI heeft geholpen. Wil je de maandcijfers uit GA4 en je socialkanalen niet meer met de hand verzamelen, dan kunnen we dat automatiseren met n8n.
Veelgestelde vragen
Wat betekent engagement rate?
Engagement rate betekent betrokkenheidspercentage: het aandeel van je publiek dat actief iets doet met je content, zoals liken, reageren, delen, opslaan of klikken. Op social media deel je die interacties door je volgers, bereik of weergaven. In Google Analytics 4 betekent het iets anders: het percentage websitebezoeken dat langer dan 10 seconden duurde, een belangrijke gebeurtenis had of 2 of meer pagina’s telde.
Hoe bereken ik de engagement rate?
Tel alle interacties op een bericht bij elkaar: likes, reacties, shares, saves en eventueel klikken. Deel dat getal door je volgers, je bereik of je weergaven en vermenigvuldig met 100. Een bericht met 120 interacties en een bereik van 2.500 heeft een engagement rate van 4,8 procent. Vergelijk alleen percentages die met dezelfde methode zijn berekend.
Wat is een goede engagement rate op LinkedIn?
Volgens de benchmark van Socialinsider over 2025 haalden LinkedIn-bedrijfspagina’s gemiddeld 5,20 procent per weergave, met documentberichten als koploper op 7,00 procent. Die benchmark telt klikken niet mee, het betrokkenheidspercentage van LinkedIn zelf wel. Hetzelfde bericht toont in je paginastatistieken dus een hoger cijfer. Vergelijk jezelf daarom eerst met je eigen mediaan van de afgelopen drie maanden.
Hoe bereken je de engagement rate op Instagram?
Tel de likes, reacties, shares en saves op een bericht op, deel dat door het bereik in Instagram Insights en vermenigvuldig met 100. Dat is de engagement rate per bereik, de beste maat voor je eigen berichten. Wil je vergelijken met andere accounts of met benchmarkrapporten, deel dan door je volgers. Sinds 2025 toont Instagram weergaven in plaats van impressies.
Is een engagement rate van 1 procent goed?
Dat hangt af van het platform en de rekenmethode. Per volger gerekend is 1 procent op Instagram ruim drie keer de mediaan van 0,30 procent uit het benchmarkrapport van Quid uit 2026. Op TikTok, met een mediaan van 2,01 procent, zit je er juist onder. Rekent je tool per bereik of per weergave, dan kun je je uitkomst niet met die cijfers vergelijken.
Wat is een goede engagement rate op Instagram?
Per volger gerekend lag de mediaan voor merken op Instagram op 0,30 procent per bericht, volgens het benchmarkrapport van Quid (voorheen Rival IQ) uit 2026. Een jaar eerder was dat nog 0,36 procent. Reken je per bereik, dan liggen je cijfers vanzelf hoger. Kies daarom één methode, houd die vast en vergelijk jezelf vooral met je eigen gemiddelde van de afgelopen maanden.
Wat is het verschil tussen engagementpercentage en bouncepercentage in GA4?
Ze zijn elkaars spiegelbeeld. Het engagementpercentage is het aandeel sessies met engagement: langer dan 10 seconden, met een belangrijke gebeurtenis of met 2 of meer paginaweergaven. Het bouncepercentage is het aandeel sessies dat aan geen van die voorwaarden voldoet. Samen zijn ze altijd 100 procent. Een engagementpercentage van 62 procent betekent dus een bouncepercentage van 38 procent.
Wat is social engagement?
Social engagement is alle interactie die mensen hebben met je content of je merk op social media: liken, reageren, delen, opslaan, klikken en berichten sturen. Het meet betrokkenheid in plaats van zichtbaarheid. Duizend mensen die je bericht zien en doorscrollen, leveren geen engagement op. Twintig mensen die reageren en een vraag stellen wel, en die zijn voor je bedrijf vaak meer waard.
Geschreven door
Oprichter van Viralistic en officieel n8n Ambassador
Marrallisa leidt vanuit Amsterdam strategie, design, vindbaarheid en automatisering voor premium merken. Ze trainde teams bij Volkswagen en spreekt op events van n8n en Anthropic. Wil je jouw situatie doorspreken? Plan direct een gesprek met haar.